על פי נתוני עמותת "נגישות ישראל", כ- 20% מאוכלוסיית ישראל חיים עם מוגבלות בדרגות שונות – מוגבלות בניידות, לקות ראייה או קריאה, לקות שמיעה, לקות קוגניטיבית והיחלשות יכולות תפקודיות שונות – באופן קבוע או זמני. אנשים עם מוגבלות עשויים להזדקק להתאמות בנגישות באופן כללי ובאתרי אינטרנט בפרט.
אופקים חדשים – החברה הכלכלית לפיתוח אופקים בע"מ (להלן: "החברה") רואה חשיבות רבה במתן שירות שוויוני לכלל האוכלוסיה ובשיפור השירות הניתן לבעלי מוגבלויות. לשם כך הושקעו משאבים רבים בהנגשת האתר, במטרה להקל על השימוש בו, וכן להפוך את שירותי החברה לזמינים יותר עבור אנשים עם מוגבלות.

הנגשת אתר החברה:

הנגשת האתר נועדה אפוא לשפרו כך שיהיה זמין, ידידותי ונוח יותר לשימוש עבור אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, הנובעים בין היתר ממוגבלויות מוטוריות שונות, לקויות קוגניטיביות, קוצר רואי, עיוורון או עיוורון צבעים, לקויות שמיעה וכן אוכלוסייה הנמנית על גיל הזהב.
אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר כחלק ממחויבותנו לאפשר שימוש בו עבור כלל האוכלוסייה כולל אנשים עם מוגבלויות.
באתר החברה ניתן, בין היתר: להגדיל/להקטין את הטקסט, לשנות את גוון הטקסט לגווני אפור, לבחור בניגודיות גבוהה/הפוכה, לבחור ברקע בהיר, להדגיש קישורים, לשנות פונט קריאה וכו'.

האתר עבר עבודת נגישות משמעותית על פי תקן WCAG 2.0 המוזכר בתקן הישראלי. במסגרת עבודת הנגישות ביצענו היררכיית כותרות, שיפרנו את האפשרות לגלישה באמצעות המקלדת ותוקנו ליקויי נגישות.
חשוב לציין, כי למרות מאמצינו להנגיש את האתר ואת התוכן עלולים להתגלות פרטים שאינם נגישים. ניתן לפנות אל רכז הנגישות של החברה ואנו נתקן את הליקויים בהקדם האפשרי ותוך זמן סביר.

הנגשת מסמכי האתר:

הדפים באתר עומדים בהוראות הדין הרלוונטיות לעניין נגישות ובכלל זה, בהוראות תקן ישראלי 5568 חלק 2 : נגישות מסמכים דיגיטליים אשר נכנס לתוקף בחודש 08/2020.
חשוב לציין, כי למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, ייתכן ויתגלו חלקים או יכולות באתר שטרם הונגשו כדוגמת מסמכים בקובץ PDF ותמונות שהועלו לאתר לנוכח אופיים הייחודי (תכניות, תמונות, תשריטים, מפות וכו').
ניתן לפנות אל רכז/ת הנגישות של החברה בבקשה לקבל מסמכים שהועלו בפורמט שלא ניתן לעריכה, לצורך קבלת פורמט בר עריכה.

הנגשה פיסית של משרדי החברה:

למשרדי החברה 2 כניסות, אחת מהן נגישה לבעלי מוגבלות פיסית. הכניסה המונגשת למשרדי החברה כוללת הן מדרגות והן שיפוע. הכניסה המונגשת הינה הכניסה הקדמית של החברה (במקביל לכביש רחוב בצלאל).
הגעה אל משרדי החברה כפופה לתיאום מראש אל מול הגורמים הרלוונטיים. לא ניתן להגיע אל משרדי החברה, ללא תיאום מראש.
לצורך קבלת הכוונה, הנחיות או הבהרות בנוגע לאופן ההגעה אל משרדי החברה, ניתן ליצור קשר עם מנהלת לשכת מנכ"ל בטל' 08-9928561.

מענה קולי ואמצעי התקשרות עם החברה:

לחברה שירות טלפוני נגיש הכולל הקלטה, בשפה פשוטה ובקצב איטי, בלא מוסיקת רקע, המושמעת עם תחילת מסירת המידע המוקלט, בשפה העברית.
מספר הטלפון של החברה הינו: 08-9928561.
כתובת הדוא"ל של החברה לצרכי בירור הינה [email protected] .

יצירת קשר:

אם במהלך הגלישה באתר נתקלת בבעיה בנושא נגישות נשמח לקבל ממך הערות ובקשות, זאת באמצעות פנייה לאתר החברה,
באמצעות רכז הנגישות של החברה – מר נאור רוהקר, דוא"ל: [email protected]
החברה תעשה ככל שביכולה במטרה להנגיש את האתר בצורה המיטבית ולענות לפניות בצורה המקצועית והמהירה ביותר.